Recenzje

“The POKS to rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. Połączyła ich inspiracja artystami takimi jak Daughter i Ben Howard, ale też polską muzyką alternatywną. W plenerowym studiu Trójki zaprezentowali owoc tych inspiracji – drugi w karierze minialbum zatytułowany “Na Atomy”.”

Trójka żąda debiutów
– prowadzi Tomasz Żąda

Czwórka Polskie Radio
audycja Będzie Głośno

“The POKS – rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. W 2016 roku wydali swój debiutancki materiał w formie EP pt. Radocholia. Przez kolejne 2 lata koncertowali w różnych miejscach w kraju, uczęszczając na konkursy, przeglądy studenckie i organizowane eventy.”

“Minialbum składa się z utworów inspirowanych różnymi formami sztuki – film, muzyka, malarstwo. Głównym zadaniem warstwy muzycznej jest jak najlepszy sposób zobrazowania opowiadań, jakie zawarte są w poszczególnych utworach. Idea płynąca wprost od członków zespołu to brak informacji o bezpośrednich inspiracjach w celu uszanowania wyobraźni słuchaczy, którzy będą mogli interpretować każdą sekundę materiału na swój sposób.”

Polska Płyta Polska Muzyka

Radio UWM FM
audycja Rock Block

“Cóż ja mogę powiedzieć. W ramach odpoczynku od mocniejszych brzmień szukam schronienia w takim właśnie klimacie. Kilka recenzji mam na koncie, lecz tę pisałem najdłużej i pisało mi się ją najciężej. Bezstronnie starałem się wyselekcjonować smaczki. Czuć inspirację takimi gigantami, jak Radiohead, Sigur Rós czy God is an Astronaut. Być może nie takiego rocka alternatywnego się spodziewałem. I żeby pozostać w tej refleksji to powiem, że płytę, pomimo momentów nudy i niedopowiedzeń, polecam.”